STABILIZATORY

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

W sprzedaży posiadamy szeroki wybór stabilizatorów kończyn górnych i dolnych oraz pleców. Zadaniem stabilizatora jest podtrzymywanie stawu w stałej, bezpiecznej i odciążającej pozycji. Dzięki temu stabilizator ułatwia poruszanie się, przyspiesza rehabilitację pourazową i eliminuje dolegliwości bólowe. W wielu przypadkach umożliwia powrót do lekkich i nieforsownych treningów sportowych.

Niektórzy pacjenci zastanawiają się nad różnicą pomiędzy ortezą a stabilizatorem. Obydwa produkty rehabilitacyjne pełnią tę samą funkcję – stabilizowania stawu. Jednak orteza stosowana jest w przypadku poważniejszych kontuzji, takich jak zwichnięcia i złamania. Stabilizatory natomiast stosuje się do zabezpieczania stawu po przebytej kontuzji, czyli w okresie rehabilitacji i rekonwalescencji.

Wybór sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego nie ogranicza się do pytania: orteza czy stabilizator. W obydwu grupach produktowych znajdziemy różne typy, dedykowane różnym rodzajom urazów i potrzebom użytkowników. W naszym sklepie dostępne są m.in. stabilizatory kolana, kostki, łokcia, nadgarstka, pleców, barków, ud. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Stabilizatory zostały zaprojektowane tak, aby nie ograniczały ruchu kończyny, bez uszczerbku dla funkcji stabilizującej. To skuteczna ochrona przed kontuzją oraz ulga w dolegliwościach bólowych pochodzenia przeciążeniowego.

Przypominamy, że sprzęt rehabilitacyjny dostępny jest dla osób ubezpieczonych z refundacją NFZ. Aby skorzystać z dofinansowania, należy przedłożyć w sklepie medycznym zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i pomocnicze wypełnione przez lekarza specjalistę i potwierdzone w wojewódzkim oddziale NFZ.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.