PERUKI Wrocław

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Potrzebujesz peruki?

Nadmiernie wypadające włosy to często objaw choroby. Gdy w organizmie zaczyna brakować witamin i kluczowych składników odżywczych może dojść do nadmiernego osłabienia włosów i w konsekwencji do ich wypadnięcia. Łysienie to również efekt chemioterapii. W trakcie jej trwania włosy mogą wypaść częściowo lub całkowicie. Jeżeli i Ciebie dotyczy ten problem, to sprawdź peruki we Wrocławiu oferowane przez sklep Medica Humana. Asortyment jest bardzo szeroki, dzięki temu znajdziesz perukę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze peruki?

Problem wypadających włosów jest szczególnie drażliwy dla kobiet. Łyse placki na głowie powodują u wielu pań kompleksy. Niektóre kobiety, gdy podczas chemioterapii tracą włosy, zamykają się w czterech ścianach własnego mieszkania i zrywają zupełnie kontakt ze znajomymi. Powód jest bardzo prozaiczny – wstydzą się swojego wyglądu. Na szczęście jest bardzo prosty sposób na zamaskowanie ubocznych efektów leczenia. Jeżeli chcesz znów poczuć się w pełni atrakcyjną kobietą, to zapoznaj się z ofertą na peruki we Wrocławiu, które znajdziesz w sklepie medycznym Medica Humana.

Wybierz taką perukę, która najbardziej Ci się spodoba. Może ona przypominać Twoje naturalne włosy, a może to być też uczesanie w zupełnie innym stylu. Pamiętaj jednak o tym, że zakup peruki to dosyć duży wydatek – każdy zakup trzeba zatem dokładnie przemyśleć. Nie podejmuj decyzji zakupowej pod wpływem chwilowego impulsu. Przymierz perukę i sprawdź, czy się dobrze w niej czujesz. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, czy się sobie podobasz w nowej fryzurze. Nie kieruj się opiniami innych, a tym, czego Ty pragniesz.

Peruki naturalne i sztuczne – co będzie lepszym wyborem?

To, na jaką perukę się zdecydujesz – czy będzie to peruka naturalna, czy sztuczna – zależy w zasadzie tylko od Twoich własnych preferencji oraz możliwości finansowych. Peruka naturalna jest bowiem sporo droższa od sztucznej. Ma jednak niewątpliwe zalety. Peruki naturalne są o wiele bardziej wytrzymałe niż sztuczne. Przez dłuższy czas zachowują swój kształt.

Sprawdź, czy przysługuje Ci refundacja na perukę medyczną

Wiele osób, które borykają się z łysieniem będącym skutkiem np. chemioterapii, może skorzystać z pomocy NFZ przy zakupie peruki. Dzięki temu koszty zakupu okażą się o wiele niższe. Szczegółowe zasady refundacji można sprawdzić na stronie NFZ. Już nawet częściowa refundacja to ogromna pomoc. Z takiej refundacji mogą skorzystać osoby z chorobami nowotworowymi, a także osoby z poparzoną skórą głowy. Katalog schorzeń uprawniających do refundacji jest znacznie szerszy.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.