ORTEZY

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Ortezy Wrocław

Czas złagodzić ból, poprawić jakość życia i być aktywnym – ponieważ zdrowie i mobilność są niezbędne w dzisiejszych czasach. Zapraszamy do bliższego spojrzenia na nasze ortezy we Wrocławiu – doskonałej jakości, w dobrej cenie i bogatym wyborze.

Ortezy Wrocław – dlaczego warto zapoznać się z ofertą MedicaHumana bliżej?

Kiedy uraz lub choroba dotyka stóp, kostek, kolan, bioder lub dolnej części pleców, może to prowadzić do reakcji łańcuchowej zmian, które zmieniają sposób chodzenia, siedzenia, stania czy nawet ogólnie poruszania się. Każda zmiana dokonana przez ciało, aby uniknąć bólu lub zrekompensować dysfunkcję kończyny lub stawu, może pogorszyć problem lub spowodować nowe problemy. Tutaj w grę wchodzi pomoc zapewniana przez ortezy we Wrocławiu, do jakich dostęp dajemy w naszym specjalistycznym sklepie MedicaHumana.

Oferujemy szeroki wybór ortez do stosowania w okresie leczenia i rehabilitacji po urazach kręgosłupa, kończyn górnych oraz dolnych. Orteza, nazywana również stabilizatorem, ma za zadanie utrzymywanie stawu w stałej pozycji. Jest lekka i ułatwia poruszanie się, dlatego w wielu przypadkach zastępuje tradycyjnie stosowany gips.

Nasz zespół specjalistów medycyny wie, że dwoma najskuteczniejszymi metodami leczenia problemów, które wpływają na stawy, funkcje motoryczne, chód i równowagę, są usztywniacze i ortezy. Ortezy we Wrocławiu to forma nieinwazyjnych zabiegów bez użycia leków – w drodze do pełnej aktywności i mobilności.

Ortezy Wrocław – czym wyróżniają się te nowoczesne, dostępne w naszym sklepie?

Nowoczesne ortezy wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, zapobiegających otarciom naskórka. Stabilizatory przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć, dla pełnego komfortu użytkownika. Noszenie stabilizatora podnosi nieco temperaturę wokół stawu, co sprzyja szybszemu zwalczaniu stanu zapalnego. Ortezę należy dopasować pod względem rozmiaru, ale i stopnia sztywności. Do wyboru są modele elastyczne, półsztywne i sztywne.

Orteza stabilizuje i odciąża chory staw oraz grupę otaczających go mięśni. Dlatego może być stosowana również w przebiegu chorób neurologicznych, reumatycznych, po operacjach, urazach i skręceniach.

Oferowane przez nas ortezy we Wrocławiu to specjalistyczne urządzenia zewnętrzne, które utrzymują prawidłowe ustawienie w stawach i zapobiegają niepożądanym ruchom. Można je nosić wewnątrz butów, na nadgarstku lub na kolanie – wszędzie tam, gdzie chcemy zapewnić stawom pożądaną stabilność. Orteza może również pomóc w podnoszeniu i stawianiu stopy, jeśli cierpisz na dolegliwości z tym związane, a jeśli masz skoliozę, zewnętrzna, odpowiednio dopasowana orteza może nawet pomóc skorygować skrzywiony kręgosłup.

Kiedy jeszcze warto sięgnąć po ortezy we Wrocławiu?

Niestabilność stawów często prowadzi do stanów zapalnych, takich jak zapalenie ścięgna lub kaletki. Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów również powodują bolesny obrzęk stawów. Usztywnienie poprzez ortezy we Wrocławiu wspiera stawy, dzięki czemu poruszają się płynniej.

W jaki sposób ortezy Wrocław dobrze wpływają na stan stawów?

  •   stabilizacja stawów
  •   zmniejszenie stanu zapalnego,
  •   zmniejszenie dyskomfortu.

 

Odsuwając ciężar od bolesnych stawów i oferując kompresję w celu złagodzenia obrzęku, ortezy we Wrocławiu mogą być jednym z najskuteczniejszych narzędzi w arsenale artretyzmu.

Wsparcie dla stawów z pomocą ortezy od MedicaHumana

Ortezy, które wsuwają się w buty, mogą amortyzować wstrząsy przy każdym kroku. Może się wydawać, że to niewiele, ale każde uderzenie piętą ma moc powodowania bólu w nogach. Jeśli masz słabe łuki są zbyt wysokie, możesz odczuć konsekwencje w kostkach, kolanach, biodrach i plecach. Możemy przepisać specjalnie zaprojektowane ortezy we Wrocławiu, które kompensują wszelkie nieprawidłowości i radzą sobie z wstrząsami, dzięki czemu stopy – i reszta ciała – nie muszą tego robić.

 

Nasze ortezy we Wrocławiu to także interesująca propozycja dla sportowców i osób aktywnych fizycznie w ogóle. Niektórzy sportowcy sięgają właśnie po ortezy, aby zapobiec kontuzjom. Jeśli mają Państwo staw lub kończynę osłabioną przez przebyty uraz, usztywnienie z pomocą ortezy może dodać dodatkowej siły i wsparcia, aby zapobiec nawrotom. Z drugiej strony, niektóre schorzenia mogą się pogorszyć bez pomocy usztywnienia. Skolioza, choroba zwyrodnieniowa dysku, choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów to tylko niektóre z chorób, które wymagają pomocy zewnętrznej, aby spowolnić lub zatrzymać ich postęp i w tym celu również stosowane są nasze ortezy.

Ortezy – Wrocław z refundacją NFZ

Nasz sklep we Wrocławiu prowadzi sprzedaż sprzętu medycznego z refundacją NFZ. Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu ortezy lub innych akcesoriów rehabilitacyjnych, należy udać się do lekarza specjalisty, który wyda odpowiedni wniosek. Pacjent dostarcza wniosek do siedziby wojewódzkiego oddziału NFZ, gdzie po potwierdzeniu posiadania ubezpieczenia zdrowotnego otrzymuje akceptację wniosku. Wówczas można udać się do sklepu medycznego i wybrać niezbędne akcesoria. Oczywiście refundacja NFZ posiada limity i część kosztów zakupu sprzętu pacjent będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

W sklepie Medica Humana oferujemy kilka różnych rodzajów ortez, które rozwiązują praktycznie każdy rodzaj urazu lub choroby dotykającej kończyny i plecy. Niektóre są zaprojektowane tak, aby skupiać się na jednej konkretnej części ciała, podczas gdy inne dotyczą więcej niż jednego stawu w tym samym czasie. Nasi doświadczeni specjaliści oceniają objawy i zalecają najlepszy sposób leczenia, zapraszamy!

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.