ORTEZY

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Ortezy Wrocław

Oferujemy szeroki wybór ortez do stosowania w okresie leczenia i rehabilitacji po urazach kręgosłupa, kończyn górnych oraz dolnych. Orteza, nazywana również stabilizatorem, ma za zadanie utrzymywanie stawu w stałej pozycji. Jest lekka i ułatwia poruszanie się, dlatego w wielu przypadkach zastępuje tradycyjnie stosowany gips.

Nowoczesne ortezy wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, zapobiegających otarciom naskórka. Stabilizatory przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć, dla pełnego komfortu użytkownika. Noszenie stabilizatora podnosi nieco temperaturę wokół stawu, co sprzyja szybszemu zwalczaniu stanu zapalnego. Ortezę należy dopasować pod względem rozmiaru, ale i stopnia sztywności. Do wyboru są modele elastyczne, półsztywne i sztywne.

Orteza stabilizuje i odciąża chory staw oraz grupę otaczających go mięśni. Dlatego może być stosowana również w przebiegu chorób neurologicznych, reumatycznych, po operacjach, urazach i skręceniach.

Nasz sklep we Wrocławiu prowadzi sprzedaż sprzętu medycznego z refundacją NFZ. Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu ortezy lub innych akcesoriów rehabilitacyjnych, należy udać się do lekarza specjalisty, który wyda odpowiedni wniosek. Pacjent dostarcza wniosek do siedziby wojewódzkiego oddziału NFZ, gdzie po potwierdzeniu posiadania ubezpieczenia zdrowotnego otrzymuje akceptację wniosku. Wówczas można udać się do sklepu medycznego i wybrać niezbędne akcesoria. Oczywiście refundacja NFZ posiada limity i część kosztów zakupu sprzętu pacjent będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.