POŃCZOCHY
UCISKOWE

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Pończochy uciskowe Wrocław

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór wyrobów uciskowych stosowanych w niewydolności żylnej i zakrzepicy. Pończochy uciskowe to rozwiązanie bezpieczne i bezinwazyjne, stosowane pomocniczo w przewlekłej niewydolności żylnej oraz w zakrzepicy. Mają również znaczenie profilaktyczne. Noszenie pończoch nie zwalcza żylaków, jednak znacząco poprawia komfort, łagodzi objawy bólu i ciężkości nóg, a także zapobiega powikłaniom wynikającym z problemów z krążeniem.

Działanie pończochy uciskowej polega na wywieraniu ucisku, który ułatwia przemieszczanie krwi do żył głębokich. Na skutek ucisku krew z żylaków wycofuje się, dociera do głębiej połączonych naczyń i sprawniej powraca do serca. Pończocha uciskowa wywiera tzw. ucisk dozowany, a więc największy w obszarze kostki, a stopniowo zmniejszający się ku górze.

Na rynku dostępne są materiały o różnym stopniu ucisku, które należy dostosować do stopnia zaawansowania niewydolności żylnej. Przed doborem produktu należy dokładnie zmierzyć kończynę – samodzielnie lub przy pomocy pracownika sklepu medycznego. W naszym sklepie świadczymy kompleksową pomoc przy wyborze najodpowiedniejszych produktów uciskowych do terapii problemów z krążeniem.

Pończochy lub podkolanówki uciskowe warto stosować przy żylakach i pajączkach kończyn dolnych, w przypadku uczucia zmęczonych i ciężkich nóg, w przypadku obrzęków (również w czasie ciąży), w owrzodzeniach w przebiegu niewydolności żylnej, a także w czasie długotrwałej podróży, dla zapewnienia nogom komfortu i odpoczynku.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.