INHALATORY I NEBULIZATORY

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Zarówno choroby przewlekłe, jak i okresowe infekcje dróg oddechowych, mogą wymagać leczenia z zastosowaniem inhalacji lub nebulizacji. Inhalacja to proces dostarczania substancji leczniczych w postaci pary, roztworu lub aerozolu bezpośrednio do oskrzeli i pęcherzyków płucnych. W tej formie najczęściej aplikowane są leki o działaniu rozkurczowym, przeciwzapalnym, ułatwiającym wykrztuszanie wydzieliny oraz antybiotyki. Do aplikacji niezbędne są urządzenia przekształcające lek na formę wziewną – inhalatory. W naszej ofercie dostępne są inhalatory i nebulizatory od renomowanych producentów.

Wybierając inhalator należy brać pod uwagę wielkość cząsteczek aerozolu, jaką generuje urządzenie. Im mniejsza średnia wielkość cząsteczek, tym bardziej oddziałują one na dolne drogi oddechowe. Dlatego przyjmuje się: dla nosa, krtani, gardła – wielkość cząsteczek od 10 do 30 um, dla tchawicy i oskrzeli dużych – wielkość cząsteczek od 6 do 10 um, dla oskrzeli średnich i drobnych – wielkość cząsteczek mniejszą niż 5 um oraz dla pęcherzyków płucnych od 1 do 2 um. Nebulizator to urządzenie przetwarzające lek na mgiełkę – łatwiejszą w aplikacji poprzez oddychanie w maseczce oraz pozwalającą na uzyskanie tej samej efektywności przy mniejszej dawce leku. Nebulizacja to częsta metoda stosowana w inhalacjach u dzieci.

W naszej ofercie dostępne są inhalatory:

ultradźwiękowe – niewielkie urządzenia do użytku domowego. Pozwalają na podawanie dużych dawek leku i na regulację dawki. Stosowane do leków w postaci roztworów (np. mukolityków).

kompresorowe (tłokowo-pneumatyczne) – podobnie jak ultradźwiękowe, są uruchamiane wdechem i pozwalają na regulację dawki leku. Stosowane najczęściej w leczeniu astmy.

Oferujemy także urządzenia dedykowane specjalnie dla dzieci, aparaty z funkcją nebulizacji, łączenia leków i tlenoterapii.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.