GLUKOMETRY

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Podstawowe urządzenie dla każdego diabetyka – glukometr – służy do pomiaru i kontroli poziomu glukozy we krwi. W naszym sklepie medycznym czeka na Państwa szeroki wybór glukometrów oraz lancetów, igieł i pasków testowych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do domowego mierzenia poziomu cukru we krwi. Warto pamiętać, że urządzenia różnych producentów mogą różnić się między sobą konstrukcją i mechanizmami działania, dlatego nie należy porównywać ze sobą wyników pomiarowych uzyskanych z dwóch urządzeń różnych producentów. Miarodajne wyniki uzyskamy korzystając przez dłuższy czas z tego samego urządzenia. Glukometr to urządzenie przeznaczone do samokontroli cukrzycy w warunkach domowych. Najdokładniejsze oznaczenie stężenia glukozy we krwi uzyskuje się w badaniu laboratoryjnym.

Wybierając glukometr warto zwrócić uwagę na łatwość obsługi, funkcje dodatkowe oraz wielkość wyświetlacza. Urządzenie dopasowujemy do własnych potrzeb i preferencji. Najnowocześniejsze modele urządzeń do mierzenia poziomu cukru wymagają zaledwie 0,3 mikrolitra krwi, co odpowiada wielkości główki od szpilki. Krew pobiera się zazwyczaj z opuszka palca, choć niektóre urządzenia dopuszczają także możliwość pobierania próbki z innych miejsc na ciele.

Aby wykonać pomiar należy dokładnie umyć dłonie ciepłą wodą z mydłem i wytrzeć do sucha. Wkłucie należy wykonać na takiej głębokości, aby krew wypłynęła samoistnie (bez naciskania palca). Każdy pomiar należy wykonać z nowego nakłucia. Paski testowe są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego powinny być przechowywane w szczelnie zamykanym pojemniku. Glukometr należy przechowywać bez narażania go na wysoką wilgotność ani nagłe zmiany temperatur.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.