BIELIZNA
DLA AMAZONEK

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany ofertą?

Bielizna dla amazonek Wrocław

Ta specjalna bielizna pozwala wyglądać i czuć się dobrze kobietom po operacji mastektomii. Jako sklep medyczny oferujemy biustonosze dla amazonek – pooperacyjne i do użytku codziennego. W ofercie także kostiumy kąpielowe, koszulki i bielizna sportowa.

Obwód biustonosza powinien być dopasowany, ponieważ zbyt luźny nie będzie prawidłowo podtrzymywał ciężaru zdrowej piersi i protezy. Ciężar ten spoczywał będzie na ramiączkach, co może powodować dolegliwości bólowe i dyskomfort. Warto wybierać biustonosze z szerszym pasem podtrzymującym, który równomiernie rozłoży siły nacisku. Po operacji niezwykle ważny jest komfort. Bielizna nie może uwierać, ale musi dobrze spełniać funkcję podtrzymującą. Dlatego biustonosze dla amazonek są wysoko zabudowane i mają szerokie ramiączka. Staniki pooperacyjne posiadają wygodne zapięcie z przodu.

Biustonosz dla amazonek nie powinien mieć fiszbin, aby nic nie wbijało się w pachę po stronie operowanej. Niektórzy producenci bielizny medycznej oferują biustonosze z usztywnieniem, jednak zaprojektowanym specjalnie z myślą o kobietach po mastektomii.

Dobór odpowiedniej bielizny po operacji amputacji piersi ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne. Zmiana ciężaru z jednej strony ciała może wywoływać bóle oraz nadmiernie przeciążać kręgosłup. Noszenie biustonosza i protezy piersi ma na celu zapobiegać tym powikłaniom.

REFUNDACJA NFZ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi refundacji NFZ.